ICONLOOP, blockchain tabanlı Hastalık Tahmin beta hizmeti başlattı

Moderatörler: SerdarBtk, UsaGurhin, cahitberkay, hardfork

Cevapla
hardfork
Site Admin
Mesajlar: 70
Kayıt: Cum Kas 16, 2018 8:45 am

Cum Kas 23, 2018 9:01 pm

Kyobo Life ve LifeSemantics ile 'Yaşam Boyu Sağlıklı Yaşam' hizmet geliştirme ve operasyon


ICONLOOP Ekibinden Selamlar,

23 Kasım 2018, Seul - ICONLOOP, beta sürümünde 'Yaşam Boyu Sağlıklı Yaşam' hizmetinin lansmanını duyurmaktan mutluluk duyar . 'Hayat Boyu Sağlıklı Yaşam', LifeSimantics Co'nun yanı sıra Kore'nin en büyük hayat sigortası şirketi olan Kyobo Life Insurance Co. ile işbirliği içinde geliştirilen blockchain'in üzerinde çalışan bir hastalık tahmin hizmetidir . , ünlü bir dijital sağlık şirketi.

'Yaşam Boyu Sağlıklı Yaşam', hastalık riskini tahmin etmek için sağlık bakımı ve sağlık öncesi kontrol verilerine dayanarak geliştirilen hastalık tahmin algoritmalarını (3 yıllık bir süre boyunca) kullanan ve sigortadan gerçek risk verilerine karşı sigorta kapsamlarının karşılaştırmalı analizini sağlayan bir hizmettir. sağlayıcıları.

Proje, InsureTech, dijital sağlık hizmeti ve blockchain veri doğrulama teknolojisini birleştiren ampirik bir model uygulamayı amaçlamaktadır. ICONLOOP, Bilim ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Bakanlığı (MSIT) ve Kore İnternet ve Güvenlik Ajansı (KISA) tarafından 'FinTech Gösteri Projesi 2018' için yetkili bir iş ortağıdır. ICONLOOP, Mayıs ayından bu yana Kyobo Life ve LifeSemantics ile bir konsorsiyum oluşturmuştur. 2018.

Mevcut hayat sigortası abonelik verilerine dayanarak gelecekteki sağlık risklerini ölçen mevcut sigorta kapsamı analiz sisteminden farklı olarak, “Hayat Boyu Sağlıklı Yaşam” hizmeti, müşteriler için makul ve daha uygun fiyatlı sağlık hizmeti seçenekleri sunacak gelecekteki risk tahminlerine dayanarak sigorta ürünleri sunmaktadır.

Ek olarak, kişisel bilgi sertifikasyonunun sonuçlarını blok zincir üzerinde paylaşarak, sigortalılar Kişisel Bilgi Koruma Yönetmeliği (GDPR) ile uyumlu olarak kendi sağlık verilerine ve sigorta bilgilerine kendi başlarına erişebilir ve bunları yönetebilirler. Müşterinin sağlık muayenesi kayıtları blockchain tabanlı kimlik doğrulama sistemine geçirildikten sonra, sağlanan veriler blok zincirinde depolanmakta immutable yapılır.

ICONLOOP, 'loopchain' temelli 'Yaşam Boyu Sağlıklı Yaşam' için blockchain kimlik doğrulama sistemini kurmuştur. Loopchain, çeşitli görevlere ve uyumlara cevap vermek için blok zincirinde yer alan düğümler arasında farklı izin ayarlarına olanak tanıyarak motordan uygulamaya yığın halinde özelleştirilebilen blok taşıt bir motordur. Kyobo Hayat Sigortası iddiaları loopchain, blockchain finans platformunu başarılı bir şekilde gösterdi ve şimdi hizmetini 'Life record' yönetim sistemine veya 'My data' alanına genişletmeyi umuyor.

JH Kim ICONLOOP CEO'su “Biz hastalık tahmin veri altyapısı dayalı InsureTech işletmelerin güvenlik ile ameliyat edilebilir ve türetilmiş hizmetlerin aynı anda serbest bırakılabilir böylece bizim blockchain kimlik doğrulama sistemini genişletmeyi planlıyoruz.” Dedi Dolayısıyla “Biz hedefliyoruz ICON akıllı sözleşme tabanı yoluyla heterojen blokajlar ile hiperconnect, işletim sistemi testleri ve doğrulama işlemlerini kapsamı birinci sınıf tıbbi veri yönetimine genişletecek şekilde tutar. ”

ICONLOOP, geliştiricisi ZİNCİR ID  - Kore Finansal Yatırım Blockchain Consortium ile Kore'nin ilk ortak kimlik doğrulama blockchain sistemine de Seul Büyükşehir Blockchain Gösteri Projesi katıldı. Ayrıca ICONLOOP 'için blockchain teknoloji danışmanı olarak seçildi İstihbarat Bilgi Teknolojisi dayalı Nesil Seçim Sistemi Oluşturma tarafından denetlenir', Kore Ulusal Seçim Komisyonu (NEC).

ICONLOOP, SK C & C ve diğer finans şirketleri ile birlikte son MOU gibi iç ve uluslararası pazarlarda aktif olarak genişliyor . ICONLOOP Ekibi, 'ICON Public network ve ICONLOOP Private networks' ile birlikte çalışabilirliği başarmayı hedefleyen geniş bir alan yelpazesinde ortaklarla blockchain kullanım durumlarını keşfetmeye devam edecektir .

Teşekkür ederim.

Kaynak : . https://medium.com/helloiconworld/ico ... 50165e32
Cevapla